carat_cubd1253c0
CARAT CUBD1253C0 Premium grinding head for concrete 125 x 22.23 mm
80.80 tax incl.
On stock, immediately available. we have 1 products in stock.
Product description:
  • Dustec grinding heads premium, concrete type
  • High quality, very long service life
  • Double row of segments
  • For grinding concrete and hard stone
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size: 22,2 mm
  • For material: Concrete
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452998885
  • Supplier number: CARAT CUBD1253C0
(disc) diameter
125 mm
Connection size
22,2 mm